شیطاندلشکستهگریهخندهسبزقویشیطان

شهردار دیلمان گفت: دیلمان سرزمین پر رمز و راز گیلان دارای طبیعتی بسیار دلپذیر است.

صدرالله فرخی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سیاهکل با بیان اینکه دیلمان را به سرزمین پر رمز و راز گیلان می‌شناسند، اظهار کردمنطقه بخش دیلمان در 49 کیلومتری جنوب شهرستان سیاهکل واقع شده که از یک طرف به املش و از طرف دیگر به قزوین متصل است.

وی با بیان اینکه راه‌های مواصلاتی دیلمان تا حدودی مناسب است، افزود: ارتباط دیلمان با املش جاده شسته و آسفالته است و مشکلی وجود ندارد و یک جاده دیگری نیز در این منطقه وجود دارد که به طرف قزوین از طریق عمارلو به توتکابن وصل می‌شود.

شهردار دیلمان با بیان اینکه راهی که از دیلمان به طرف قزوین می‌رسد از سمت گیلان مشکلی وجود ندارد و تردد انجام می‌شود، تصریح کرد: تنها بخشی از این راه مشکلی دارد که در آن منطقه تمهیدات لازم اندیشیده شده و توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان اعلام آمادگی کرده‌ایم که در آن بخش نیز ورود و کمک کنیم تا این راه مذکور کاملاً باز شود.

وی درباره تمهیدات اندیشیده شده برای نوروز جاری گفت: مجتمع رفاهی لاریخانی و مراکز اقامتی دیگر برای اسکان موقت گردشگران نوروزی فراهم شده است.

فرخی درباره جاذبه‌های تاریخی و گردشگری دیلمان افزود: حمام تاریخی دیلمان، غارهای دیارجان و یرشلیمان، تپه باستانی خسرو خانی، پارک شکوفه‌ها، آبشار یخی بابا ولی، تونل‌های میکال و خرم رود، قلعه گرماور بشکافته سنگ و یخچال طبیعی در ملومه از جاذبه‌های دیدنی دیلمان است.

وی وجود امامزادگان آقا سید احمد دیلمان، حمزه و قاسم کوه‌پس، میکال، شاه شهیدان، قادر پیغمبر باباولی، ابراهیم تورار، کلاک، سیدسرا و نیاول را از جاذبه‌های زیارتی دیلمان برشمرد.

شهردار دیلمان با بیان اینکه در بخش عمرانی اقدام‌های خوبی انجام شده است، تصریح کردطرح هندسی میدان‌ها از جمله اقدام‌های مهمی بود که اگر اجرا نمی‌شد کارخانه سیمان با تولید ملی خود برای انتقال سیمان با مشکل مواجه می‌شد.

وی طرح هندسی در میدان امام خمینی (ره)، خیابان غیرهمسطح یادمان شهدای دیلمان را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و گفت: با ایجاد خیابان غیرهمسطح که قبل از آن تصادف‌های زیادی از جمله واژگونی خودروها رخ می‌داد توانستیم مکان را به سامان برسانیم به طوری که در زمستان هیچ مشکل خاصی ایجاد نشده بود.

فرخی عمده مشکلات دیلمان را آب‌های سطحی خیابان‌های اصلی این شهر عنوان کرد و یادآور شد: اگر آب‌های سطحی دیلمان را بتوانیم به صورتی سامان دهیم، می‌توانیم آسفالت خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آب‌های سطحی باید مهار و هدایت شوند، خاطرنشان کرد: بخشی از ساماندهی پروژه آب‌های سطحی دیلمان انجام شده و بخش دیگر نیز در بودجه سال 94 لحاظ شده است.

این مسئول دیلمان را منطقه گردشگرپذیر خواند و متذکر شد: در صدد ایجاد پارک جنگلی 9 هکتاری در منطقه لاریخانی دیلمان هستیم ضمن اینکه در روستای «باباولی» آبشاری یخی وجود دارد که امیدواریم بتوانیم غرفه‌ها و آلاچیق‌هایی در مجاورت آن برای جذب بیشتر گردشگران نوروزی ایجاد کنیم.

وی تعامل اداره‌های دیلمان با مردم را خوب توصیف کرد و گفت: تعامل بین مسئولان و مردم در انجام اقدام‌های خوب تاثیرگذار است.

فرخی بودجه شهرداری دیلمان در سال 93 را حدود 700 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: بودجه شهرداری دیلمان در سال 94 به یک میلیارد و 100 میلیون تومان ارتقا دادیم که نشان‌دهنده تلاش زیاد برای فعالیت‌های بیشتر عمرانی و صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری است.

وی از بازدید بالغ بر 5 هزار نفر مسافران نوروزی از منطقه کوهستانی دیلمان خبر داد و یادآور شد: این تعداد مسافر در مسافرکاشانه‌ها و مدارس تعیین شده دیلمان اقامت گزیدند.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 342
برچسب ها : شهردار دیلمان گفت: دیلمان سرزمین پر رمز و راز گیلان دارای طبیعتی بسیار دلپذیر است.,

تاريخ : شنبه 28 آذر 1394 | 10 بعد از ظهر | نویسنده : معین فرد |
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها