حمله پلنگ به دام‌های کشاورزان در منطقه دیلمان و درفک

جعفر میرزایی رئیس اداره محیط زیست شهرستان سیاهکل در گفتگو با خبرنگار در سیاهکل اظهار داشت: در روزها و هفته های گذشته چند حمله پلنگ به احشام و دامهای مردم در مناطق شکار ممنوع دیلمان و درفک به ثبت رسیده است.

 وی در رابطه با دلیل بالارفتن حملات پلنگ به دام ها تصریح کرد: پلنگ حیوانی قلمرو طلب و نشان شجاعت است و به دلیل تخریب زیستگاه، گرمای شدید فصل تابستان، برهم خوردن تعادل طبیعت و تنازع بقاء که منجر به خروج گراز از جنگل شده است، پلنگ را وادار می کند تا به دام های مردم جهت استفاده غذایی حمله کند.

وی با بیان اینکه  متأسفانه برخی از دامداران؛ در طول شبانه روز دام های خود را از سطح جنگل جمع آوری نمی کنند، تأکید کرد: به تمامی دامداران توصیه می کنم تا ضمن همکاری با اداره محیط زیست؛ مراقب ورود دام های خود به جنگل باشند و به تنهایی به داخل جنگل نروند.

رئیس اداره محیط زیست سیاهکل ضمن تشکر از دامدارانی که با محیط بانان همکاری می کنند، از همه دامداران خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تلفات در دام های خود توسط حیوانات وحشی؛ در ساعات اداری با شماره ۲۰۸۹ ۴۲۳۲ تماس گرفته و به اداره محیط زیست سیاهکل اطلاع بدهند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی سیاهکلامتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 384
برچسب ها : پلنگ، سیاهکل، دام های کشاورزان، منطقه دیلمان، درفک، جعفر میرزایی، محیط زسیت، حمله، مناطق شکار ممنوع,

تاريخ : دوشنبه 12 مرداد 1394 | 7 بعد از ظهر | نویسنده : معین فرد |