شیطانسکوتگریهسبزقویخندهگریهاجازهمتفکربدبوتلفنقویشیطان

نخستین برداشت برنج در گیلان صبح امروز با حضور استاندار در روستای لاکسار صومعه سرا آغاز شد.

 سعید کاظمی کشاورز صومعه سرائی سی ام فروردین در یک هکتار از شالیزارهایش رقم محلی حسنی را کشت کرده بود که برداشت مکانیزه این محصول با حضور دکتر نجفی و جمعی از مدیران استان آغاز شد.
استاندار گیلان در حاشیه نخستین دروی برنج استان با اشاره به خشکسالی و کم آبی موجود در فصل زراعی امسال گفت : با تلاش مدیران استانی، شهرستانی و نیز صرفه جویی کشاورزان انشاء‌ا... سال پُررونقی را برای شالیکاران پشت سرخواهیم گذاشت.
 
وی بر تلاش مردان و زنان غیرتمند گیلانی و تحمل رنج و سختی فراوان در کاشت، داشت و برداشت محصول اشاره و خاطر نشان کرد : با همراهی خوب مديران مرتبط  و فرمانداران تقریباً بدون تنش توانستیم این سال را سپری کنیم و تا 10 روز آینده انشاء ا... برداشت در سراسر استان نیز آغاز خواهد شد.
دکتر نجفی تصریح کرد : در تلاش هستیم مشکل آب استان را با روش های مختلف برطرف کنیم تا در سالهای آینده سال های زراعی پُررونق تری را شاهد باشیم.
وی بر ضرورت مدیریت واردات برنج تأکید کرد و افزود : با توجه به اينكه در تولید کاهش نخواهیم داشت و در حال حاضر خشکسالی را پشت سر گذاشتیم در صورتی که نیاز به واردات باشد به صورت سنجیده عمل شود تا کشاورزان با مشکلاتی که در مراحل کاشت، داشت و برداشت داشتند به سود خود برسند.
نماینده عالی دولت در گیلان بر تلاش همه جانبه برای حفظ قیمت برنج در بهترین شرایط آن اشاره و بیان کرد : اگر دولت احساس کند که قیمت برنج در حال کاهش است همانند سال قبل براي حمایت از كشاورزان نسبت به خرید توافقی اقدام مي كند .

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلانامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 433
برچسب ها : برنج، گیلان، برداشت برنج، استاندار گیلان، شهرستان فومن، شالیزار، سعید کاظمی، کشاورز صومعه سرایی,

تاريخ : شنبه 3 مرداد 1394 | 0 قبل از ظهر | نویسنده : معین فرد |