شیطانخندهگریهقوینهقوی

از مصطفی رحیم پور بیدرونی معروف به (كل شريف ) شاعر و خواننده نامی و خوش صدای شرق گیلان تجلیل به عمل آمد.

کنسرت موسیقی محلی گروه حزین به سرپرستی فرخ کهنسال و خوانندگی مصطفی رحیم پور شاعر گیلک سرا و از اساتید آواز و موسیقی بومی شرق گیلان درسیاهکل برگزار شد.

از مصطفی رحیم پور بیدرونی شاعر و خواننده نامی و خوش صدای شرق گیلان که متولد روستای بیدورن از توابع بخش مرکزی شهرستان سیاهکل می باشد تجلیل به عمل آمد.

رحیم پور بیش از ٢٠ ترانه و آهنگ در اختیار خوانندگان قرار داده و خود نیز بیش از ده ها ترانه را خوانده و تحقیقات قابل توجهی در موسیقی آئینی، فولکلور و آداب و رسوم منطقه گیلان انجام داده است.

وی دو جلد کتاب به زبان محلی با نام گیله شول توسط حوزه هنری استان گیلان به چاپ رساند و سه سی دی به نام های کل شریف، دست کلاو، شومار و عروس و غول حیدر نیز منتشر کرده است.

در این کنسرت ضمن نکوداشت این هنرمند، اسلامی فرماندار و کاظمی شهردار سیاهکل از نقش برجسته ای که به پاس سال ها تلاش وی در زمینه ترانه و موسیقی محلی توسط هادی شریف زارع طراحی شده بود، رونمایی کردند.قبل از رونمایی نقش برجسته؛ مستند هفده دقیقه ای رحیم پور پخش شد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 1028
برچسب ها : از مصطفی رحیم پور بیدرونی معروف به (كل شريف ) شاعر و خواننده نامی و خوش صدای شرق گیلان تجلیل به عمل آمد. کنسرت موسیقی محلی گروه حزین به سرپرستی فرخ کهنسال و خوانندگی مصطفی رحیم پور شاعر گیلک سرا و از اساتید آواز و موسیقی بومی شرق گیلان درسیاهکل برگزار شد.,

تاريخ : دوشنبه 27 ارديبهشت 1395 | 1 قبل از ظهر | نویسنده : معین فرد |
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123