وظایف ما در قبال شهدا

بسم رب الشهداء و الصدیقین
زنده نگه داشتن یاد شهدا، کمتر ازشهادت نیست.

(مقام معظم رهبری(
سلام به مولایم مهدی که قلب های عاشقان، بی قرار و پریشان به عشق آمدنش می تپد و سلام به شهدا و امام شهدا که هرآنچه امروز از عشق و محبت سخن می رود گوشه ای از دریای عمیق و ژرف طاعت و بندگی آنان و جانبازی و فداکاری های آنان است.

من و شما واقعا امروز نسبت به شهدا چه وظایفی داریم؟ اولین وظیفه ما با دوستان شهدا دوست، با دشمنان شهدا دشمن باشیم. پیرو مقام معظم هبری(مد ظله العالی) باشیم و با دشمنان آنها دشمنی کنیم. پدران شهید، مادران شهید، برادران شهید باید حرمت شهیدشان را نگه دارند. اگر حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) و حضرت ام الکلثوم(س) یاد شهدا را گرامی نمی دانستند و اهداف شهدا را بازگو نمی کردند نور شهدا خاموش شده بود
پدران شهید، مادران شهید، دوستان شهید یکی از مهمترین وظایف من و شما این است که راه شهدا را ادامه دهیم، امروز جامعه و مملکت اسلامی ما نیاز به خدمت دارد، مسئولین هر چه دارند از برکت خون شهدا دارند. مدیون شهدا هستند باید به مردم خدمت کنند تا ایران اسلامی از برکت شهدا در دنیا نمونه شود  و اسلام به همه جا برود. این یکی از مهمترین وظایف من و شما است. 
ما که الان نسل اول هستیم و دوستان شهید و برادران شهید را یاد می کنیم. یادمان رفته است چگونه نسل دوم، نسل سوم، چهارم و صد سال آینده از این شهدا یادشان باشد. باید زندگی نامه شهدا تدوین شود و کرامات شهدا نوشته شود. علاوه بر یادمان شهدا که هر ساله برگزار می کنیم زندگینامه شهدا،وصیتنامه شهدا، خاطرات شهدا از پدر، مادر، برادر، از هم رزم باید جمع آوری شود. اگر در باب امیرالمومنین(ع) کسی چیزی نمی نوشت امروز به من و شما نمی رسید. اگر در باب امام حسین (ع) کسی چیزی نمی نوشت. امروز به من و شما نمی رسید. چه کسانی باید دست به قلم باشند؟ دوستان شهید آنهایی که می دانند، خود خانواده شهید، در هر خانواده ای چند با سواد است ولی متاسفانه بعضی ها کم همت هستند، می نشینند بالاخره باید نام و یاد شهدا را ما زنده نگه داریم، ما نباید تنها و تنها به صرف برگزاری یادمان ها اکتفا کنیم، باید شهدا را ماندگار کنیم، چگونه ماندگار کنیم؟ هر شهیدی می بایست برای خودش یک کتاب داشته باشد، امیدواریم آن روز برسد که ما بتوانیم شهدایمان را به نسل آینده بهتر معرفی کنیم. یکی از دوستان می گفت خانه ما نزدیک خانه شهیدی است می گفت من بعد از مدتی دیدم شهید دختر بچه ای دارد نزدیکهای غروب که می شود می آید و درب خانه می نشیند. یک روز گفتم دختر جان چرا می آیی درب خانه می نشینی گفت مادرم وقتی می پرسم بابام کجاست می گوید بابات سفر رفته است و من غروب که می شود دلم برای بابام تنگ می شود من می آیم چند دقیقه می نشینم اولین نفری باشم که بابا را ببینم و داخل خانه بروم و به مادرم خبر بدهم. شهدا خیلی به گردن ما حق دارند جانها به قربانت حضرت رقیه (س) این بچه دائما بهانه بابا را می گیرد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 578
برچسب ها : وظایف ما در قبال شهدا، معين رمضاني، كارشناس الهيات و معارف اسلامي نام و یاد شهدا را ما زنده نگه داریم، ما نباید تنها و تنها به صرف برگزاری یادمان ها اکتفا کنیم، باید شهدا را ماندگار کنیم، ,

تاريخ : شنبه 14 فروردين 1395 | 11 بعد از ظهر | نویسنده : معین فرد |