شیطاندلشکستهسبزچشمکقویشیطانخندههیسخوشمزهحسودهیسحسودعصبانیبوسقویزبان

شهردار دیلمان مقام اول در تفکیک زباله و عنوان شهر پاک را کسب نمود

امید است تا با همت و تلاش شهرداری سیاهکل؛ طرح تفکیک زباله از مبدأ بدون وقفه و با همت بیشتری دنبال گردد و در صورت وجود نواقص از تجربیان شهرداری دیلمان استفاده بشود تا شهر سیاهکل نیز مانند شهر دیلمان به عنوان شهری پاک معرفی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  در سیاهکل شهرستان سیاهکل در دفن زباله که به صورت مشترک با لاهیجان انجام می شود با مشکل مواجه است، هرچند که در دوره های گذشته شهرداری سیاهکل محدوده ای کوچک از این زمین را به خود اختصاص داده و امسال نیز دور آن محصور شده است 

این مشکل در گذشته موجب درگیری های قانونی کحالی شهردار سابق لاهیجان با رنجبر شهردار سابق و پس از آن کاظمی شهردار فعلی سیاهکل شده است.

اما بهترین راه برای برطرف کردن این معضل و جلوگیری از آسیب وارد شدن به محیط زیست، تفکیک زباله از مبدأ می باشد. کاری که شهرداری دیلمان به بهترین شکل در بین شهرداری های استان گیلان آن را انجام داده است.

شهرداری دیلمان توانسته در بین ۵۲ شهرداری استان گیلان، مقام اول در تفکیک زباله را کسب کرده و عنوان شهر پاک را نصیب دیلمان کند.

تفکیک زباله در دیلمان از دو سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد و این کار موجب شده تا خانوارها با دریافت بن، زباله های خشک خود را به شهرداری بفروشند و شهرداری دیلمان نیز از طریق فروش آنها به کارخانه های بازیافت، هزینه های جمع آوری زباله ها را تأمین کند.

نکته جالبی که در اجرای این طرح در شهرداری دیلمان وجود دارد و موجب شده هیچ وقفه ای در جمع آوری زباله ها صورت نگیرد؛ استفاده از نیروهای شهرداری در جمع آوری زباله های تفکیک شده از منازل است و از پیمانکار در این مورد استفاده نمی شود..

آموزش در مدارس از دیگر کارهایی است که شهرداری دیلمان آن را انجام داده است.

حمدعلی نجفی استاندار گیلان در اردیبهشت ماه امسال در جلسه کارگروه مدیریت پسماند، گفت: شهرداری که نتواند تا پایان سال جاری طرح تفکیک زباله از مبدأ را اجرا کند، با تمام ویژگی‌های مثبت عزل می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین شکسته دل ضمن تشکر از فرخی شهردار دیلمان گفت: شهرداری دیلمان توانسته در بین ۵۲ شهرداری استان گیلان به مقام اول در تفکیک زباله و عنوان شهر پاک دست یابد.

وی با بیان اینکه این کار بسیار ارزشمند است، ابراز کرد در سیاهکل نیز می توان این کار را انجام داد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی در سیاهکلامتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 288
برچسب ها : شهردار دیلمان، شهرداری سیاهکل، تفکیک زباله، کسب مقام اول,

تاريخ : دوشنبه 2 آذر 1394 | 8 بعد از ظهر | نویسنده : معین فرد |