میش چینی در روستای فشتال

روستای فشتال با جلوه های طبیعی و خدادادی خود، یکی از مناطق دیدنی، سرسبز وخوش آب و هوای شهرستان سیاهکل می باشد که در چهار کیلومتری غرب شهر سیاهکل واقع شده است.

در این روستا قارچ جنگلی که به گویش محلی به آن میش گفته می شود نیز وجود دارد که انواع مختلفی دارد. تعدادی از “میش”های غیرسمی(خوراکی) را می توان به صورت خام مورد استفاده قرارداد، از قبیل: “ککه”، “شیرمیش”، “کفتر”، و گونه ای از “سرخ میش”.

گرچه “میش”های سمی(توره میش ها) را نمی توان به صورت عادی مورد استفاده غذایی قرار داد، اما با تحقیقات بر روی خواص آنها، می توانند به صورت دارویی مورد استفاده قرار گیرند

پارک جنگلی نیز از دیگر مناطق دیدنی و خدادادی این روستا می باشد که از استخر تا دل جنگل ادامه دارد و فشتال را به روستای کاشکی از جنوب و به روستاهای چالشم و خرارود از جنوب غربی وصل می کند.

در طول مسیر درختهای کاج وبلوط و … با نظم و ترتیب خاصی به چشم می خورد. در مسیر فشتال به روستای لیشک آجرهای به جا مانده از پل خشتی، که در قدیم از آن برای عبور از عرض رودخانه استفاده می کردند مشاهده می کنید. این پل در دیو دره، جنب بقعه لیشک واقع شده است.

امسال برای اولین بار جشنواره میش یا همان قارچ سمی در فشتال از توابع بخش مرکزی شهرستان سیاهکل برگزار می شود.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 3170
برچسب ها : میش چینی ، روستای فشتال، روستای چالشم، خرارود، لیشک,

تاريخ : دوشنبه 30 شهريور 1394 | 2 قبل از ظهر | نویسنده : معین فرد |